top of page

Cesta Bojovníka

cesta-boj.jpg

Do tohoto projektu nastoupilo přes padesát účastníků a pouze polovina ho dokončila. Účastníci po dobu dvou měsíců dostávali úkoly, o kterých dopředu nic nevěděli. Vždy byl dán i čas, do kdy je museli splnit, taktéž se stanovily celkové podmínky splnění. Každý úkol měl symbolizovat jeden ze sedmi pilířů Cesty, která měla zúčastněné posílit a posunout jejich limity dál.

Po splnění šesti úkolů jsme vyrazili do přírody hledat ztracený předmět, což bylo poslední zkouškou před dokončením celé Cesty.

cesta-odhodlanost.jpg

1. Pilíř - Odhodlanost
Úkol zadán 10.3.2019


Zadáno bylo stanovit si fyzický nebo psychický cíl, kterého účastník dosáhne do termínu závěrečné zkoušky. Padly cíle jako udělat shyb, dřep na jedné noze, salto vzad, přestat kouřit, zhubnout nebo přečíst knihu. Účastníci měli týden na to, aby v naší uzavřené skupině napsali svůj cíl a případně ho doplnili ilustrací, fotografií, videem. Následně museli v tomtéž příspěvku stvrdit splnění svého cíle.

2. Pilíř - Důvěra
Úkol zadán 20.3.2019


Jako druhý byl odhalen úkol, který bylo možné splnit až jako poslední. Účastníci se dozvěděli termín a místo závěrečné zkoušky. Bylo jim sděleno, že budou tento úkol plnit v týmech, kdy se budou muset plně spolehnout na své parťáky. Tento úkol se plnil 24.5.2019 v noci a trval cca 4 hodiny. Jeden z týmu si prohlédl obrázek místa, kde byl schován talisman, které bylo nutné najít a následně byl na celý zbytek úkolu obrán o zrak pomocí šátku. Vedoucí týmu, kterému bylo řečeno zadání a další indicie, byl zbaven možnosti mluvit. Další člen týmu nemohl slyšet, někdo nemohl na nic sahat. Všichni museli spoléhat jeden na druhého a se svými handicapy plnit úkoly, za které dostávali nápovědy a dostávali se blíže k hledanému talismanu.

cesta-duvera.jpg
cesta-vytvalost.jpg

3. Pilíř - Vytrvalost

Úkol zadán 28.3.2019

Až do závěrečné zkoušky bylo účastníkům zadáno v rámci třetího úkolu cvičit alespoň dvakrát týdně. Plnění bylo nutné stvrzovat do tabulky, kterou účastníci obdrželi emailem. Fyzická zdatnost je nezbytná pro bojovníka a účastníci ji skutečně potřebovali, aby mohli zvládnout závěrečnou zkoušku v rámci úkolu DŮVĚRA, která byla fyzicky velmi náročná.

4. Pilíř - Pokora

Úkol zadán 4.4.2019


"Člověk vzlétá, aby předstihl zvuk, ale nedovede se zastavit, aby postřehl ticho."

Čtvrtý úkol byl ve znamení ticha. Každý účastník musel vydržet 12 hodin bez mluvení, využívání telefonu a počítače. Bojovník musí umět naslouchat, zpomalit a vnímat své okolí. Musí pokorně přijímat svět okolo sebe, pozorovat ho a poznávat. Nic z toho nejde pořádně, pokud trávíme čas s hlavou sklopenou do telefonu nebo bezduchým tlacháním o životech druhých.
Splnění úkolu musel potvrdit garant účastníka prostřednictvím krátkého videa po ukončení  těchto dvanácti hodin..

cesta-pokora.jpg
cesta-trpelivost.jpg

5. Pilíř - Trpělivost

Úkol zadán 20.4.2019


Svou trpělivost účastníci prověřili v rámci našeho tréninku, který trval celkem 3 hodiny. Účastníci si sáhli na psychické i fyzické dno. Splněním tohoto úkolu prokázali svou trpělivost, kterou takto dlouhý a náročný trénink bezpochyby vyžaduje.

6. Pilíř - Nebojácnost

Úkol zadán 6.5.2019


Bojovník může mít strach, ale musí umět s ním pracovat a překonávat ho. Proto jsme se společně vydali na lezeckou stěnu, kde jsme všichni museli překonat svůj strach tak, že jsme vylezli až nahoru, tedy cca 16 metrů. Pro některé tento úkol byl nezvladatelný kvůli jejich panickému strachu z výšek nebo zdravotnímu stravu, proto dostali alternativní úkol, a to vystoupat na rozhlednu. Pro všechny byl tento úkol výzva, přesto se s tím většina účastníků popasovala.

cesta-nebojacnost.jpg
cesta-cistota.jpg

7. Pilíř - Čistota

Úkol zadán 13.5.2019


Pokud má naše tělo vydržet fyzickou zátěž, být odolné vůči nemocím a sloužit nám dlouho, je potřeba ctít jeho vnitřní čistotu tím, že se budeme stravovat vhodně. Cíl byl očistit svou stravu o průmyslově zpracovávané výrobky a ponechat pouze ty základní - maso, ryby, vejce, mléčné výrobky, ovoce,  zelenina, ořechy, semínka, bylinky apod. Takto stravovat se bylo nutné nejméně 7 dní vkuse. 

Závěrečná zkouška - DŮVĚRA

bottom of page