Teens Workout

  • Začínáme od 20.1.2019 každé pondělí od 17 a každý čtvrtek od 16 hodin v Můj Gym

  • Kapacita 8 dětí, věk 10 - 15 let

  • Cena 4800 Kč na pololetí (40 lekcí)

  • Lekce na rozvoj základních pohybových předpokladů, rozvoj motoriky a koordinace, efektivita pohybu díky zapojování svalových partií na základě vrozených pohybových programů

  • Přirozený pohyb jako součást kompenzace ke zdlouhavému sezení, kterému jsou děti a dospívající vystaveni (i když 2 hodiny týdně zdaleka nestačí)

  • Budujeme u dětí a dospívajících vztah ke cvičení a pohybu, snažíme se udělat tréninky zábavné a necháváme děti tvořit si vlastní způsob splnění pohybové úlohy - nejen slepě kopírovat trenéry

Všichni máme zakódované v mozku vrozené hybné programy - jak se má odrážet noha při chůzi či běhu, jaké svaly vymrští míč do vzduchu, jaké svaly se zapojí při zvedání zátěže ze země, jaké svaly se zapojí ve snaze pro něco dosáhnout a vůbec jaké svaly drží naše tělo při obyčejném stání nebo dýchání. Pokud tyto programy pohybem nerozvíjíme a neustále používáme nějaká udělátka na zlehčení života, dost možná naše tělo vytvoří nové vzory a v základních pohybech se najednou zapojí úplně jiné svaly. Dlouhodobě se to projeví přetěžováním svalových segmentů, vyšším rizikem úrazu, nárazovými nebo chronickými bolestmi pohybového aparátu, ale také celková síla, koordinace, rychlost a hbitost je nižší, protože pohyb není tak efektivní. Je to jako by ve vaší firmě šel dělat účetnictví údržbář. Někdo to sice dělá, ale ne tak efektivně a dost možná způsobí časem škodu.
Přirozený pohyb je všude kolem nás, my ho vytváříme a děti jsou na to obzvlášť experti, stačí jim dát příležitosti, případně ty správné pohybové úlohy.

Na lekci budeme přelézat, podlézat, učit se ručkovat, skákat, házet si a plnit pohybové úkoly. V některých pohybech dětem nezbude nic jiného, než zapojit ty správné svaly. V některých pohybech je nutná korekce, která se ale velmi brzy uchytí a přejde do automatického provedení, pokud se takové provedení opakuje dostatečně často.

DUM KULTURY