top of page

Teens Workout

2551741.jpg
  • Začínáme od 14.9.2020 každé úterý a čtvrtek od 17 hodin v Můj Gym

  • Kapacita 8 dětí, věk 12 - 16 let

  • Cena 4600 Kč na pololetí (35 lekcí) 14.9.2020 - 28.1.2021

  • Lekce na rozvoj základních pohybových předpokladů, rozvoj motoriky a koordinace, efektivita pohybu díky zapojování svalových partií na základě vrozených pohybových programů

  • Přirozený pohyb jako součást kompenzace zdlouhavého sezení, kterému jsou děti a dospívající vystaveni

  • Budujeme u dětí a dospívajících vztah ke cvičení a pohybu, snažíme se udělat tréninky zábavné a necháváme děti tvořit si vlastní způsob splnění pohybové úlohy - nejen slepě kopírovat trenéry

Všichni máme zakódované v mozku vrozené hybné programy - jak se má odrážet noha při chůzi či běhu, jaké svaly vymrští míč do vzduchu, které svalové řetězce se zapojí při zvedání zátěže ze země, jaká svalová souhra nastává ve snaze na něco dosáhnout a jak se zapojuje naše tělo při obyčejném stání nebo dýchání. Pokud tyto programy vhodně nerozvíjíme a neustále si pohyb něčím zlehčujeme, dost možná naše tělo vytvoří nové vzory a v základních pohybech se najednou zapojí úplně jiné svaly. Dlouhodobě se to projeví přetěžováním některých svalových segmentů i celkově vyšším rizikem úrazu. Časté jsou také nárazové nebo chronické bolesti pohybového aparátu,  které se mohou neustále vracet. Celková síla, koordinace, rychlost a hbitost je nižší, protože pohyb není tak efektivní. Zapojení nesprávných svalů v pohybu může být stejně neúčinné, jako by ve vaší firmě šel dělat účetnictví údržbář. Někdo sice danou práci odvádí, ale ne tak efektivně a dost možná způsobí časem škodu.
Přirozený pohyb je všude kolem nás. My ho vytváříme a děti k němu mají obzvlášť blízko, stačí jim dát příležitosti, případně ty správné pohybové úlohy.

Na lekci budeme přelézat, podlézat, učit se ručkovat, skákat, házet si a plnit pohybové úkoly. Zaměříme se na aktivaci a procvičování svalů, které mají tendenci ochabovat. V některých pohybech dětí bývá nutná korekce, která se ale velmi brzy uchytí a přejde do automatického provedení, pokud se takové provedení opakuje dostatečně často.

bottom of page